Za većinu projekata za pohranu energije baterija, odabir između 314Ah i 500Ah+ LFP ćelija nije jednostavno takmičenje za odabir najvećeg broja kapaciteta. Praktično pitanje je da li određena ćelijska platforma proizvodi bolji kompletan BESS nakon što su uključeni naponska arhitektura, hlađenje, validacija sigurnosti, ograničenja transporta, izvor, garancija i ekonomija životnog ciklusa.
314Ah ostaje snažan izbor kada projekt cijeni zrelu integraciju, uspostavljenu kvalifikaciju i sigurnost izvršenja. Potvrđena platforma od 500 Ah+ postaje privlačnija kada smanjenje broja ćelija i sistemskog hardvera značajno poboljšava integraciju kontejnera ili ekonomičnost projekta. Veća ćelija nije automatski bolja ćelija.
Ako vam je potrebno osvježenje o razlici između kapaciteta i pohranjene energije, pogledajte ovo objašnjenješta Ah znači na bateriji. Za čitaoce koji upoređuju kompletne arhitekture skladištenja, a ne pojedinačne ćelije, ovoBESS pregledpruža koristan kontekst-na nivou sistema.
Jedno važno ograničenje je da je "500Ah+" tržišna kategorija, a ne standardizirani fizički format. Trenutni proizvodi imaju kapacitet od otprilike 500 Ah do znatno iznad 600 Ah, a neke-platforme dugog trajanja prelaze preko 1.000 Ah. Dimenzije, terminali, stope punjenja i pražnjenja, zahtjevi ciklusa i arhitektura sistema razlikuju se od proizvođača. Poređenje u nastavku stoga koristi reprezentativne komercijalne primjere umjesto da se pretvara da su sve velike ćelije zamjenjive.

314 Ah vs 500 Ah+: sa stvarnim brojevima
Sljedeća referentna vrijednost koristi objavljene HiTHIUM-ove LFP proizvode od 314Ah i 587Ah jer poređenje dva proizvoda istog proizvođača uklanja dio buke koja se pojavljuje kada različiti dobavljači koriste različite filozofije dizajna i konvencije o izvještavanju. Specifikacije 314 Ah dostupne su u proizvođaču314Ah datasheet, dok su trenutne informacije o proizvodu 314Ah i 587Ah navedene naStranica proizvoda HiTHIUM ćelija.
| Faktor | Predstavnička 314Ah LFP ćelija | Predstavnička 587Ah LFP ćelija |
|---|---|---|
| Nazivni kapacitet | 314Ah | 587Ah |
| Nazivni napon korišten za poređenje | 3.2V | 3.2V |
| Približna nominalna energija po ćeliji | 1.005kWh | 1.878 kWh |
| Povećanje energije po ćeliji | Osnovna linija | Oko 87% više nominalne energije |
| Ilustrativne ćelije po nominalnom 1MWh | Oko 995 | Oko 532 |
| Ilustrativno smanjenje{0}}broja ćelija | Osnovna linija | oko 46,5% |
| Objavljena gravimetrijska gustoća energije | Veće ili jednako 173,2Wh/kg | ≈185Wh/kg |
| Objavljena volumetrijska gustoća energije | Veće ili jednako 382,6Wh/L | ≈413Wh/L |
| Objavljene dimenzije | 174,70 × 71,70 × 207,11 mm | 286 × 73,50 × 216,3 mm |
| Objavljeni zahtjev za nominalni ciklus | Veće ili jednako 13.000 ciklusa | Veće ili jednako 11.000 ciklusa |
| Tipičan argument projekta | Zrelost, kvalifikacije i fleksibilnost izvora | Manji broj ćelija i veći potencijal sistemske{0}}integracije |

Gore navedene brojke "ćelija po MWh" su jednostavna energetska aritmetika: 1.000 kWh podijeljeno sa nominalnom energijom po ćeliji. Oni nisu dizajn pakovanja. Pravi BESS mora zadovoljiti serijski napon, paralelni kapacitet, upotrebljivo stanje-prozora-napunjenosti, redundantnost, termička ograničenja i zahtjeve topologije sistema.
Podaci također otkrivaju uobičajenu zabludu. Prelazak sa 314Ah na 587Ah povećava nominalnu energiju po ćeliji za oko 87%, ali objavljeni podaci o gravimetrijskoj i volumetrijskoj energiji-nivoa ćelija{5}}poboljšaju se za samo jedno-cifren postotak. Veći kapacitet uglavnom daje dizajneru sistema mogućnost da smanji broj ćelija i povezanog hardvera. Ne stvara poboljšanje od 87% u Wh/kg ili Wh/L.
Objavljene brojke ciklusa ukazuju na drugu stvar: veći Ah ne znači inherentno duži život. Zahtjevi o vijeku trajanja ciklusa-moraju se pregledati zajedno sa temperaturom, brzinom punjenja/pražnjenja, dubinom pražnjenja, pragom -životnog vijeka-i uvjetima mirovanja prije nego što se koriste u LCOS modelu.
Zašto ćelije od 314 Ah i dalje imaju smisla u 2026
1. Zrela platforma može smanjiti rizik izvršenja
314Ah ćelije su korištene u više generacija komercijalnih i uslužnih{1}}BESS dizajna. Praktična vrijednost nije samo u tome što ćelija postoji duže. Integratori možda već imaju kvalifikovane strukture pakovanja, BMS logiku, raspored tečnog-hlađenja, proizvodne procese, testiranje na požar, procedure održavanja i modele garancije oko platforme.
Za projekat sa fiksnim obavještenjem-da-datum nastavka, prekretnicama zajmodavca ili ograničenim vremenom inženjeringa, promjena na novi format ćelije može pokrenuti više posla nego što sugerira tabela podataka ćelije. Paket alata, geometrija sabirnica, ploče za hlađenje, strategija kompresije, BMS kalibracija,-primjenjivost testa na požar i planiranje rezervnih{4}}dijelova će se možda morati ponovo razmotriti.
2. 314Ah nije nestao iz trenutne nabavke
Tržište se ne kreće u čistoj jedno-smjernoj zamjeni sa 314Ah na veće formate. U januaru 2026., EVE Energy je najavila trogodišnji plan saradnje od 20GWh u kojem je 10GWh dodijeljeno velikim ćelijama od 628Ah/588Ah i još 10GWh do 314Ah ćelijama. To je koristan signal iz stvarnog-svjetskog svijeta: zrele 314Ah platforme i novije velike-ćelijske platforme mogu koegzistirati u istoj strategiji nabavke umjesto da jedna odmah čini drugu zastarjelom. Oglas je dostupan odEVE Energy.
3. Fleksibilnost drugog-izvora može biti vrijednija od maksimalnog Ah
Drugi-snagu izvora ne treba pretpostavljati samo iz kapaciteta, ali zreli formati općenito daju projektnim timovima više mogućnosti da istraže alternativne kvalifikovane dobavljače, kompatibilne dimenzije i uspostavljene strategije zamjene. Tačan odgovor ovisi o dizajnu pakovanja: dvije ćelije s istom Ah ocjenom nisu nužno mehanički ili električni zamjenjive.
Za infrastrukturno sredstvo od 15 ili 20 godina, tim za nabavku bi trebao rano postaviti praktično pitanje: ako originalna ćelija kasnije bude nedostupna, može li se druga ćelija kvalifikovati bez redizajniranja cijelog pakovanja ili kontejnera?
Zašto 500 Ah+ ćelije sve više dobijaju
1. Manje ćelija može materijalno pojednostaviti arhitekturu sistema
Koristeći gornje reprezentativne brojke od 314Ah i 587Ah, nominalni broj ćelija potreban za predstavljanje 1MWh pada sa otprilike 995 na 532 ćelije prije nego što se primjene ograničenja arhitekture sistema. To je otprilike 46,5% smanjenje broja ćelija za istu aritmetiku nominalne energije.
Manje ćelija može značiti manje terminala, zavarenih spojeva, sabirnica, senzorskih tačaka, dijelova modula i montažnih operacija. Stvarno smanjenje je-specifično za sistem, ali ovdje prijedlog vrijednosti velike-ćelije postaje konkretniji od jednostavnog izgovaranja "veći kapacitet".
CATL je pružio značajan primjer javnosti kada je najavio masovnu proizvodnju i isporuku svoje ćelije za pohranu energije od 587 Ah{1}}u junu 2025. U povezanom dizajnu sistema, CATL je naveo da je ukupni sistemski dijelovi smanjen sa oko 30.000 na 18.000, što je smanjenje od otprilike 40%. Kompanija je također istakla potrebu da se integrirani sistem zadrži unutar ograničenja transporta opasnog tereta od 45-tona. VidiCATL-ova 587Ah najava.

2. Najveća korist se može pojaviti na nivou sistema, a ne na nivou ćelije
Komunalni projekat ne ostvaruje prihod od impresivnog kapaciteta ćelija u izolaciji. Zarađuje vrijednost od sistema koji se može postaviti sa upotrebljivim MWh, prihvatljivom pomoćnom potrošnjom, sigurnim radnim granicama, građevinskim radovima kojima se može upravljati, pouzdanom dostupnošću i ekonomičnim vijekom trajanja.
Zato je gustina energije kontejnera važna. Ako velika-ćelijska arhitektura smanjuje hardver koji nije-ćelijski i stavlja više upotrebljive energije u prenosivo kućište bez narušavanja težine, hlađenja ili sigurnosnih ograničenja, projektu će možda trebati manje kontejnera, temelja, kablova i instalacijskih operacija. Za kontekst, trenutni komercijalni dizajni već mogu doseći raspon od više-megavat-sati unutar kontejnerskih platformi; vidi ovo4–6MWh kontejnerski BESSprimjer sa mape stranice.
3. Neke platforme od 600 Ah+ su prešle više od uzoraka
Velike ćelije više nisu isključivo proizvodi mape puta. EVE Energy je izvijestila da je projekat od 400 MWh koji koristi svoje ćelije od 628 Ah povezan na mrežu u januaru 2026. godine, sa 80 kompleta 5MWh DC sistema za pohranu energije{6}}. Kompanija je takođe prijavila kumulativnu proizvodnju više od milion velikih ćelija do tog trenutka. VidiEVE Energy grid{0}}najava o implementaciji.
Međutim, zrelost ostaje neujednačena među dobavljačima. TrendForce je 16. aprila 2026. izvijestio da su novo predstavljeni ESS proizvodi prvenstveno koristili ćelije iznad 500 Ah, da su neki vodeći dobavljači ušli u masovnu isporuku i da je većina dobavljača još uvijek u fazi{4}}isporuke uzorka. TrendForce je očekivao povećanje proizvodnog kapaciteta od 500 Ah+ tokom trećeg tromjesečja 2026. i šire masovne-serijske proizvodnje oko sredine 2027. godine. VidiTrendForce ažuriranje tržišta.
Zbog toga su "500Ah+ komercijalno" i "svaki dobavljač 500Ah+ jednako zreo" vrlo različite izjave.
Gdje veće ćelije stvaraju nove inženjerske ponude{0}}offs

Termalno upravljanje
Veća ćelija stavlja više elektrohemijski aktivnog materijala u jedno kućište. To mijenja termalni problem umjesto da ga eliminira. Inženjeri treba da procijene proizvodnju topline, hlađenje{2}}površinski kontakt, interne temperaturne gradijente, ujednačenost temperature od ćelije-do-ćelije i ponašanje prema stvarnom profilu snage projekta i uslovima okoline.
Za BESS{0}}hlađeni tekućinom, dizajn rashladnih ploča, protok rashladne tekućine, kontaktni pritisak i kontrolna logika mogu biti važni koliko i glavni kapacitet. Ovaj vodič daljeodabirom BESS sistema hlađenjaje koristan pratilac prilikom upoređivanja termalnih arhitektura.
Form{0}}faktor i rizik zamjene
"587Ah", "588Ah", "628Ah" i druge oznake velikih-ćelija nisu uobičajeni mehanički standard. Čak se i ćelije sa sličnim kapacitetom mogu razlikovati po širini, dužini, visini, položaju terminala, zahtjevima kompresije, električnom ponašanju i radnim granicama.
Prije odobravanja platforme, kupci trebaju zatražiti -nivo paketa implikacija buduće zamjene ćelije. Ako zamjena originalne ćelije zahtijeva nove sabirnice, rashladne ploče, BMS kalibraciju, strukturne dijelove i sigurnosnu validaciju, projekat ima veći rizik od dugoročne ovisnosti-od dobavljača-.
Sigurnosna provjera mora odgovarati isporučenoj konfiguraciji
Rezultat -nivoa ćelije nije ekvivalentan kompletnoj BESS procjeni{1}}požarne sigurnosti. UL Solutions opisuje UL 9540A kao metodu ispitivanja za procjenu toplotnog{4}}širenja vatre u sistemima za pohranu energije baterija i razlikuje testiranje na nivou ćelije, modula i instalacije. Trenutni okvir također uključuje zahtjeve-specifične za izdanje, tako da korisno pitanje za nabavku nije jednostavno "Da li ima UL 9540A?"
Pitajte umjesto toga:Koja je konfiguracija testirana, na kom nivou, pod kojim izdanjem, s kojim razmakom i pretpostavkama{0}}zaštite od požara i da li ta konfiguracija predstavlja opremu koja se isporučuje ovom projektu?Trenutni vodič UL-a dostupan je na njegovomStranica UL 9540A BESS test{1}}metoda. Za širi pregled nabavke, pogledajte vodič za web lokacijuBESS UL certifikat.
Transportna težina i ograničenja ugradnje
Veći MWh po kontejneru je koristan samo ako je oprema legalna i praktična za premještanje. Gornji CATL primjer je važan jer eksplicitno povezuje optimizaciju velikih-ćelija sa transportnom-granicom težine. Projektni timovi bi trebali provjeravati ograničenja za opasnu-robu, putne dozvole, kapacitet dizalice, pristup gradilištu, tačke podizanja, osovinska opterećenja i lokalnu logistiku umjesto da optimiziraju MWh po kontejneru samo u tabeli.
Garancija i mogućnost plaćanja
Tehnički atraktivna ćelija i dalje može biti loš izbor projekta ako su garancija, bilans dobavljača, servisna strategija ili nezavisna kvalifikacija slabi. Zajmodavci i vlasnički inženjeri mogu brinuti o istoriji proizvodnje, instaliranoj bazi, testnim dokazima, garancijama za performanse i obavezama zamjene koliko i nominalni kapacitet ćelije.
Ovo je jedan od razloga zašto zreli 314Ah dizajn može ostati konkurentan na skoro-projektu čak i kada novija platforma nudi čistiju teorijsku arhitekturu.
Zašto manje ćelija automatski ne znači nižu cijenu životnog ciklusa
Velike ćelije mogu ukloniti hardver i korake montaže, što može smanjiti dio troškova proizvodnje i integracije. Ali ekonomiju životnog ciklusa određuje kompletan sistem, a ne samo broj komponenti.
Poređenje{0}}na nivou projekta treba uključivati najmanje:
- Cijena sistema po sistemu ključ u ruke i cijena instalacije
- Upotrebljiva AC ili DC energija pod definisanim radnim uslovima
- Povratna{0}}efikasnost i pomoćna potrošnja
- Očekivana strategija degradacije i povećanja
- Dostupnost sistema
- Preventivno i korektivno održavanje
- Strategija zamjene{0}}ćelije i rezervnih{1}}dijelova
- Isključenja iz garancije i garancije za rad
- Finansijske pretpostavke i radni vijek
- Stavljanje van pogona ili završetak-životnog vijeka{1}}obaveze gdje je primjenjivo
Ako dvije alternative koriste različite -životne pretpostavke ciklusa, rashladna opterećenja, garancije dostupnosti ili strategije zamjene, poređenje samo cijene ćelije po Wh može dovesti do pogrešne odluke. Za širi okvir, pogledajte ovoanaliza troškova sistema za skladištenje energije baterija.
314Ah vs 500Ah+: Matrica odluke
| Prioritet projekta | 314Ah ima tendenciju da bude jači kada... | 500 Ah+ ima tendenciju da bude jači kada... |
|---|---|---|
| Sigurnost rasporeda | Postojeća sistemska platforma je već kvalifikovana i redizajn bi ugrozio prekretnice isporuke. | Projekat ima dovoljno vremena za inženjering da potvrdi noviju ćeliju i arhitekturu sistema. |
| Fleksibilnost dobavljača | Višestruke kvalifikovane opcije nabavke i planiranje zamene su centralni zahtevi. | Određeni dobavljač velikih-ćelija je prihvatljiv i dugoročne-obaveze snabdijevanja su jake. |
| Gustoća kontejnera | Postojeći MWh po kontejneru već zadovoljava ograničenja lokacije. | Svaki dodatni upotrebljivi MWh po kontejneru stvara značajne uštede na zemljištu, građevinarstvu ili instalacijama. |
| Redukcija komponenti | Trenutni dizajn već ima stabilan prinos, pouzdanost i servisne procedure. | Smanjenje ćelija, sabirnica, senzorskih kanala i hardvera modula značajno poboljšava jednostavnost sistema. |
| Bankability | Kvalifikacija konzervativnog zajmodavca, osiguravača ili vlasnika favorizira uspostavljene platforme. | Odabrana platforma velikih{0}}ćelija ima adekvatnu istoriju proizvodnje, testiranja, garancije i komercijalnu primjenu. |
| Dugotrajna{0}}mapa puta | Projekat je baziran na dokazanoj konvencionalnoj arhitekturi i nije potrebna nova platforma. | Sistem je dizajniran od samog početka oko arhitekture većeg-kapaciteta ili dugotrajne{1}}arhitekture. |
Koja je ćelija bolja za različite BESS projekte?
C&I skladištenje energije
Za mnoge komercijalne i industrijske projekte, određivanje kapaciteta Ah ćelije je manje važno od odabira pravog kompletnog ormara ili sistema. Otisak, PCS integracija, bezbednosna sertifikacija, akustika, upravljanje toplotom, garancija, servisni odgovor i zahtevi za instalaciju obično dominiraju odlukom. Zreli ormarić od 314 Ah- stoga može ostati vrlo konkurentan.
Uskoro{0}}komunalni projekti sa fiksnim rasporedom
Ako projekat već ima kvalificirani dizajn, pregled zajmodavca, protupožarni{0}}paket i lanac snabdijevanja izgrađen oko formata zrele ćelije, promjena platforme isključivo radi dobijanja većeg Ah broja može dodati rizik rasporeda i kvalifikacije. U ovom slučaju, 314Ah često zaslužuje jaku pretpostavku osim ako alternativa velikih-ćelija ne pokaže mjerljivu korist na nivou projekta-.
Komunalni projekti{0}}ograničeni otiskom
500 Ah+ postaje privlačniji kada su zemljište, broj kontejnera, građevinski radovi ili rad na montaži važni pokretači troškova. Tada je ispravno poređenje između kompletnih jednosmjernih blokova ili rješenja kontejnera: upotrebljive MWh, transportne težine, pomoćnog opterećenja, termičkog dizajna, sigurnosnih dokaza i troškova životnog ciklusa.
Nove{0}}platforme dugog trajanja
Velike ćelije se sve više dizajniraju zajedno sa arhitekturama većeg-kapaciteta i dugotrajnosti{1}. HiTHIUM, na primjer, sada prodaje 587Ah i veće LFP proizvode zajedno sa svojom platformom od 314Ah. Ovi dizajni mogu biti atraktivni kada projekat ima dovoljno vremena za razvoj da kvalifikuje kompletnu arhitekturu, a ne da nameće novu ćeliju u stari dizajn paketa.
Sedam pitanja koja treba postaviti prije odabira BESS ćelije
- Koji je stvarni zahtjev projekta?Definirajte MW, upotrebljivi MWh, trajanje pražnjenja, očekivane cikluse, ambijentalne uslove, otisak lokacije, zahtjeve mreže i projektni vijek prije nego uporedite ćelije.
- Kolika je korisna energija sistema?Uporedite korisnu AC ili DC energiju pod istim operativnim pretpostavkama, a ne samo nominalni kapacitet ćelije.
- Koji profil snage mora podržavati ćelija?Potvrdite kontinuirane i vršne stope punjenja/pražnjenja, termička ograničenja i implikacije degradacije.
- Kako je termički dizajn potvrđen?Zatražite podatke o{0}}distribuciji temperature, arhitekturu hlađenja, ograničenja okoline i relevantne uslove ispitivanja.
- Koji se sigurnosni dokazi odnose na tačnu isporučenu konfiguraciju?Provjerite standarde, izdanje, nivo testiranja, ograde, razmake i{0}}pretpostavke zaštite od požara.
- Koja je druga-strategija izvora i zamjene?Odredite da li se alternativna ćelija može kvalificirati bez redizajna većeg pakovanja ili kontejnera.
- Koja opcija proizvodi jaču ekonomiju životnog ciklusa?Uporedite zajedno pretpostavke o korisnoj energiji, efikasnosti, degradaciji, dostupnosti, održavanju, povećanju, garanciji i finansiranju.
Uobičajene greške u poređenju
Pretpostavka većeg Ah znači proporcionalno veću gustoću energije
Nije. Reprezentativno poređenje 314Ah-do-587Ah pokazuje oko 87% više nominalne energije po ćeliji, dok se objavljeni Wh/kg i Wh/L poboljšavaju mnogo skromnije. Vrijednost veće ćelije je prvenstveno prilika za integraciju.
Poređenje životnih{0}}brojeva ciklusa bez uslova testiranja
Zahtjev za ciklus je nepotpun bez brzine punjenja/pražnjenja, temperature, dubine pražnjenja, kraj-praga-životnog vijeka i drugih uslova testiranja. Niži broj ciklusa naslova pod oštrijim testom može biti značajniji od većeg broja pod lakšim testom.
Tretiranje svakog proizvoda od 500 Ah+ kao jednako zrelog
Istraživanje tržišta i najave proizvođača pokazuju mješovitu sliku: neke velike-ćelijske platforme su već u masovnoj proizvodnji i mrežnim-projektima, dok mnogi dobavljači još uvijek uzimaju uzorke. Kvalifikacija mora biti specifična za dobavljača- i proizvod-.
Pod pretpostavkom da manje ćelija garantuje niži LCOS
Manje komponenti može smanjiti neke troškove, ali loša efikasnost, veće pomoćno opterećenje, brža degradacija, slaba dostupnost ili teška logistika zamjene mogu izbrisati korist.
Odabir ćelije prije definiranja sistema
Projekt bi prvo trebao uspostaviti električne, termičke, strukturalne, sigurnosne, logističke, raspored i ekonomske zahtjeve. Odabir ćelije bi trebao slijediti ta ograničenja.
FAQ
P: Da li je baterija od 500 Ah+ uvijek bolja od ćelije od 314 Ah?
O: Ne. Veća ćelija skladišti više energije po ćeliji i može smanjiti broj ćelija, ali bolji BESS izbor zavisi od kompletne arhitekture, zrelosti dobavljača, gustine energije, hlađenja, validacije sigurnosti, transporta, garancije, izvora i ekonomije životnog ciklusa.
P: Da li 314Ah postaje zastario?
O: Ne. Trenutna nabavka i portfolio proizvođača i dalje uključuje 314Ah uz veće formate. Tržište se diverzificira umjesto da svaki projekat prebacuje na jedan univerzalni standard velikih{3}}ćelija.
P: Koliko manje ćelija može koristiti 587Ah dizajn?
O: Koristeći jednostavnu aritmetiku nominalne-energije na 3,2V, otprilike 995 314Ah ćelije ili 532 587Ah ćelije predstavljaju 1MWh, smanjenje od oko 46,5%. Pravi paket će koristiti različite cijele brojeve jer napon sistema, paralelni nizovi, upotrebljivi SOC, redundantnost i arhitektura također moraju biti zadovoljeni.
P: Da li veće ćelije automatski poboljšavaju gustoću energije kontejnera?
O: Ne. Oni mogu stvoriti jaču priliku za integraciju, ali konačna gustina kontejnera zavisi od geometrije pakovanja, hlađenja, strukturalnog hardvera, zazora, protivpožarnih sistema, ograničenja težine i upotrebljivog operativnog prozora.
P: Da li je veće ćelije teže za hlađenje?
O: Oni stvaraju drugačiji problem termičkog dizajna jer je aktivniji materijal koncentrisan u svakom kućištu. Da li se sistem lakše ili teže hladi zavisi od konstrukcije ćelije, stvaranja toplote, rashladnog kontakta, dizajna protoka i radnog profila. Pregledajte validirane podatke o temperaturi umjesto da sudite samo po Ah.
P: Da li kupci treba da upoređuju ćelije po cijeni po Wh?
O: Cijena po Wh je korisna za početni ekran, ali nije dovoljna za nabavku. Konačna odluka treba da se zasniva na korisnoj energiji sistema, efikasnosti, degradaciji, pomoćnoj potrošnji, instalaciji, održavanju, zameni, garanciji, dostupnosti i očekivanom radnom veku.
Final Takeaway
Prelazak sa 314Ah na 500Ah+ LFP ćelija najbolje je shvatiti kao tranziciju-integracije sistema, a ne trku za maksimiziranjem kapaciteta odštampanog na tablici sa podacima.
Odaberite zrelu platformu od 314Ah kada uspostavljena kvalifikacija, fleksibilnost izvora, poznato ponašanje sistema i sigurnost rasporeda stvaraju veću vrijednost od daljnjih dobitaka integracije.
Razmislite o validiranoj platformi od 500 Ah+ kada manji broj ćelija, smanjeni hardver i viši nivo integracije-kontejnera proizvode mjerljive prednosti projekta, a odabrani dobavljač može pokazati zrelost proizvodnje, sigurnosne dokaze, garancijsku podršku i vjerodostojnu strategiju usluge.
Proces nabavke treba da počne sa BESS zahtevom i ide unazad. Definirajte snagu, korisnu energiju, trajanje, otisak, uslove okoline, transportna ograničenja, sigurnosne kodove, raspored, strategiju nabavke i ekonomiju životnog ciklusa. Zatim uporedite kompletne sisteme izgrađene oko svake ćelijske platforme umjesto da birate najveći Ah broj.
